AGROSAM TARIMSAL PAZARLAMA LTD. ŞTİ. / 0 362 234 99 33
    • Gelecek Burada...
    • www.agrosamtarim.com

Bayiliklerimiz

KÜÇÜK ÇİFTLİK TOHUMCULUK 1982 yılında Balıkesir'de kurulan ilk tohum firmasıdır. Yine bu alanda Türkiye'de ilk sertifikalı tohum üretimi yapan sayılı kuruluşlar arasında yer almaktadır.

1982 yılından 1998 yılına kadar Küçük Çiftlik Tohumculuk adıyla Türk Çiftçisine hizmet vermiştir.1998 yılından itibaren şirketleşerek, güçlenen firmamızın bundan sonraki hedefi; Türkiye’de ve komşu ülkelerde tohum kalitesi ve üretimi konusunda sektörüne yön veren lider bir tohum şirketi olmaktır. Bu sebeple firmamızın üretim politikası; üreticilere yüksek verim ve yüksek kalite standartlarında tohumlar temin etmektir. Ürettiğimiz tohumlar 35 yıllık tecrübe ve yeni nesil tekniklerin harmanlanması sonucu müşterilerimize sunulmaktadır.

Çalışmalarımız; Standart sebze tohumu, yem bitkileri tohumu üretim geliştirme ve bu ürünlerin yurtiçi pazarlanması konularında aktif bir şekilde devam etmektedir. Toplam 2500 dekar alanda 29 tür altında 76 çeşit sebze tohumu üretimi yapılmaktadır.


 Hishtil-Toros Fidecilik (HTF) Türk tarım sektörünün lider kuruluşu olan Toros Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile fide üretiminde dünyanın önde gelen firmalarından Hishtil Holdings’in ortaklıkları altında 1999’dan beri faaliyet göstermektedir. Antalya’da 50 dekar kapalı alanda yıllık 150 milyon adet fide üretim kapasitesine sahiptir. Hishtil-Toros Fidecilik ihracat ile ilgili çalışmalarınada hız vermiştir ve çeşitli Avrupa ülkelerine sebze fidesi satışı gerçekleştirmektedir.

Son yıllarda tarla ve seralarda yaygın hale gelen ve üretimde verim ve kalite kaybına yol açan topraktan bulaşan hastalıklara önemli ölçüde çözüm getiren aşılı fide Türkiye’de ilk olarak HTF tarafından üretilmiştir. Aşılı fideye oluşan büyük talep ile beraber HTF bu konudaki yatırımlarına hız vermiş ve son 4 yıl içerisinde aşılı fide üretim kapasitesini 2 milyon adet/yıl mertebesinden 20 milyon adet/yıl mertebesine çıkartmıştır. Aşılı karpuz, aşılı domates, aşılı patlıcan ve aşılı hıyara olan yoğun ilginin yanısıra aşılı biber ve aşılı kavun da üretilmektedir.

2008 yılında ise HTF, teknolojilerine bir yenisini daha eklemiştir, RS teknoloji. RS teknoloji ile fideler, tek kullanımlık viollerde üretilmektedir. Kök yapısı gereği,dikildiği anda toprağa hızla uyum sağlamakta ve toprağa tutunma süresini kısaltmaktadır.

Türk tarım sanayisinin teknolojik gelişimine de öncülük yapmakta olan HTF ileriye dönük proje ve yatırımlarıyla sektörün standartlarını belirleyen kuruluşu ve Türk çiftçisinin geleceğinin garantisidir

 

Demagro Tarım Ltd.Şti. tüm Dünya çiftçisine en kaliteli ve çevre dostu ürünleri sunmak, üretici ve bayilerin ihtiyaç duyduğu ürünleri en son teknolojiler kullanılarak üretmek amacı ile sektörde her etapta çalışmış kişiler tarafından Antalya’da kurulmuştur. Demagro Tarım Ltd.Şti. pazar ağını geliştirmek amacı ile ürün tanıtımı ve çiftçi bilgilendirme konusunda çalışmalar yapmaktadır. Hedef pazarlarımız arasında Türk Cumhuriyetleri, Ortadoğu, Balkan ve arap ülkeleri başta olmak üzere tüm dünya ülkeri yer almaktadır. Gücünü doğruluk ve çok çalışmaktan alan Demagro Tarım Ltd.Şti. kısa bir sürede tarım sektöründe çok daha iyi yerlerde yer alacaktır.

 Duran Fide 25.000 m2 alan üzerine kurulu yönetim binası,depolar, tohum atma bölümü,çimlenme odası,teslimat depoları,sulama odası,dinlenme odaları,lojmanlar ve tüm modern araç ve ekipmanlarıyla yetişkin ve deneyimli tüm departmanlarıyla,üretim ve yönetim kadrosuyla 54 kişiye istihdam sağmaktadır.Yapı olarak tüm departmanlarda görev tespiti yapılıp tüm çalışanlar görev dağılımı ile tam kapasite çalışmaktadır. Tesisimizin Yıllık 70 milyon fide üretim kapasitesine sahiptir. Üretim tesisi sulama, gübreleme, ısıtma, havalandırma tam otomasyon sistemiyle yapılmaktadır.

 

1970 yılında Adana'da gül üretimine başladık. Türkiye'de gül üretimi ve pazarlanmasının belli standartlara ulaşmasında işletmemizin önemli katkıları olduğu kanaatindeyiz.

Verim Ziraat Ltd. Şti. 1985 yılında Dr.Ahmet Oktay Turhan ve Tuncay Turhan tarafından kuruldu. Kuruluştan sonra şirketimiz salon süs bitkileri üretimine başladı.

1987 yılında Dr.Ahmet Oktay Turhan tohum ıslah çalışmalarını başlattı. Aynı yıl şirketimiz tohum ıslah kuruluşu yetkisini aldı.

Günümüzde şirketimiz, Adana'da bulunan 30.000 m2 kapalı alanlarda modern seralarda iç mekan süs bitkisi üretimi ve tohum ıslah çalışmalarını yürütmektedir. Tohum üretimimiz ise, Niğde ilinde 2.500 dekarlık özel olarak hazırlanan arazide gerçekleştirilmektedir.

Üretilen iç mekan süs bitkileri ve tohumları Türkiye genelinde bulunan satış noktaları aracılığı ile pazarlamakta olan şirketimizin önündeki en büyük hedef; uluslararası piyasalara açılarak, özellikle ıslah edilen kaliteli tohumlarımız ile geniş bir pazar payına ulaşmaktır. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir.                                             

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.657113.7118
Euro15.399315.4610
Hava Durumu
Saat
Takvim